Международные Дни Джазовой Музыки в Виннице (2009)

26-27 сентября 2009

Программа XIV «Веселого» фестиваля «Международные дни джазовой музыки в Виннице» 26-27 сентября 2009 года

Пресс-релиз:

26-27 вересня 2009 року у джазовій столиці України м.Вінниці пройдуть концерти XIV-го, «веселого» фестивалю «Міжнародні дні джазової музики». Організатори кожного року намагаються підібрати виконавців таким чином, щоби окрім чудової джазової музики загалом глядачам була представлена певна грань музичного мистецтва.XIV-й фестиваль отримав назву «Веселий» тому, що твори, які прозвучать на ньому, мають легкий, веселий і подекуди жартівливий характер. Програми вокального секстету «JazzEX» (Київ, Україна), квартета Ренато Боргетті (Бразилія), Луїза Сімаса і муніципального біг-бенда «ВінБенд», ансамбль Міхаеля Портера (Німеччина) а також «Шоу світових хітів» у виконанні російської королеви блюза Вікторії П’єр-Марі тому підтвердження.

Кожного року фестиваль намагається розширювати музичну географію виконавців. Багато з нас чули про запальні, ритмічні та веселі композиції далекої Бразилії. Цього року часточка південноамериканської країни приїде на Поділля. Вінничани, першими на Україні, почують виступ віртуозного акордеоніста Ренато Боргетті (Бразилія).

Також цей фестиваль, як і прийдешні, є багатим на прем’єри. Так на прохання організаторів вінницького джазового фестивалю народний артист України, композитор Мирослав Скорик спеціально написав концертну програму під назвою «Джаз і класика», яку виконає разом із заслуженою артисткою України Оксаною Рапітою та камерним оркестром вінницької облфілармонії «Арката» (художній керівник Георгій Курков).

Вдруге на фестивалі виступить перший і єдиний в Україні муніципальний джазовий оркестр «ВінБенд». В минулому році відбулась його сольна прем’єра (яка пройшла з великим успіхом). Цього року оркестр виступить з американським піаністом і співаком бразильського походження Луїзом Сімасом. Ця програма також підготовлена спеціально для вінницького фестивалю.

І найголовніше. Організатори в цей непростий час зуміли не лише зберегти чітку форму проведення і високий міжнародний статус фестивалю, але і дотримались головного принципу проведення «Міжнародних днів джазової музики» - демократичність та загальнодоступність. Як і в минулі роки, всі без винятку концерти будуть транслюватись наживо на телевізійному каналі вінницької обласної телерадіокомпанії (ВДТ-6) та в ефірі обласного радіо «Хвиля-873кГц» (уявна аудиторія близько 4 млн. населення). І, як завжди, замовити запрошення можна за телефоном 690-025, починаючи з 10-го вересня.

26.09 15.00 Открытие фестиваля.

Премьера. Творческий вечер народного артиста Украины, композитора Мирослава Скорика. «Мой мир – джаз…»
Солисты: Мирослав Скорик, з.а.У. Оксана Рапита, Камерный оркестр облфилармонии «Арката», худ.рук. Георгий Курков

Вокальный секстет «JazzEX» Киев, Украина

18.30

«Тріо Влодека Павліка» (Польша) із програмою «Anhelli». У рамках Року Юліуша Словацького. Влодек Павлік - фортепіано; Павел Паньта – контрабас; Цезари Конрад – перкусія

Квартет Ренато Боргетти (Renato Borghetti Quartet) (Бразилия)
Ренато Багетти (Renato Borghetti) – аккордеон (gaita ponto), Даниэль де са Лейте (Daniel de Sá Leite) – гитара, Вито Пайхото (Vitor Peixoto) - фортепиано, Педро Фигуереде (Pedro Figueiredo) - саксофон

21.30 Ансамбль Михаэля Портера (Германия) с программой The Beauties and the Beats
Джессика Портер (Jessica Porter) перкуссия, Ванесса Портер (Vanessa Porter) перкуссия, Уве Ланге (Uwe Lange) аккордеон, Игорь Шиле (Igor Schiele) бас, Коне Шедлер (Konne Schädler) фортепиано, Ральф Ричер (Ralf Ritscher) саксофон, Цезарь Гамеро (Cesar Gamero) гитара, Vихаэль Портер перкуссия

27.09

16.00
Луис Симас, фортепиано (США)
Муниципальный биг-бенд «Винбэнд», худ.рук. Юрий Харченко, дирижер Сергей Отюгов

18.30 Трио Луи Склави (Louis Sclavis Trio) (Франция)
Луи Склави (Louis Sclavis) - кларнет, Оливье Лете (Olivier Lete) - бас, Франко Мервиль (Francois Merville) - ударные.

21.30
По личному приглашению губернатора Винницкой области Александра Домбровского:
Виктория Пьер-Мари с программой «Шоу мировых хитов»

Сайт фестиваля: http://jazz.vn.ua