Мірна ікона – особливий подарунок на Хрещення

DSC_6466 copy_resize

Якщо Вас запросили стати хрещеним батьком чи матір’ю, а Ви не знаєте що подарувати – не хвилюйтесь, ми прийдем на допомогу! У цій статті ми дамо пояснення чому ікони називаються «мірними», а також чому саме ці образа краще всього дарувати на хрестини.

Що означає?

Свою назву мірні ікони (ростові) отримали в зв'язку з тим фактом, що писалися вони в міру зростання народжених малюків (в середньому розмір новонароджених становить від 47 до 52 см). За святими канонами преподобного прийнято зображувати в повний зріст. Образ Небесного Заступника обирається згідно імені, яким нарекли дитину.

Замовляти такі ікони рекомендується з кіотами, оскільки слід зробити все, щоб мірні образа якомога довше залишалися в хорошому стані. Якщо є необхідність купити ікону для хрещення ручної роботи в якості подарунка, можна додатково замовити оригінальну тематичну упаковку. Деякі варіанти мірних ікон можна переглянути в портфоліо майстерні ікон під старовину «Ікона», просто натисніть тут.

Що потрібно знати для замовлення мірної ікони?

Для того щоб мірна ікона була виконана за всіма канонами, майстру необхідно знати зріст дитини при народженні, дату появи на світ, а також ім'я, яким назвуть малюка.

Як бути, якщо ім'я не вибрано?

Не завжди батьки готові назвати малюка з перших днів його життя. В такому випадку святі отці рекомендують замовити ікони для хрещення з зображенням Ангела-Хранителя або Божої Матері.

Кому підійде?

Купити ікону для хрещення дитини варто перш за все хрещеним батькам. За традицією хрещені дарують малюкові хрестинний одяг (крижму), натільний хрест і святий образ преподобного, ім'ям якого назвали хрещеника/хрещеницю. Якщо з таким ім'ям є кілька преподобних, то потрібно звернути увагу на дату народження дитинчати і підібрати святого з найближчою датою шанування. Зверніть увагу, мірні ікони повинні виконуються в повний зріст малюка, тому Ви повинні знати ТОЧНІ параметри свого хрещеника!

Зображення святого Покровителя буде захищати малюків від всього поганого, недобрих поглядів і зла. Саме тому іменний образ вважається найкращим подарунком для дітей в день їх хрещення.

Сподіваємось, що Вам сподобалась стаття і Ви зайшли в ній щось корисне для себе! Більше інформації про святих, ікони, а також їхнє призначення і застосування можна на порталі https://icon-store.com.ua/.