Не допустимо зменшення рівня озеленення Запоріжжя

WUaCУ середу відбулося спільне засідання постійної комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації та земельних відносин та постійної комісії з питань екології Запорізької міської ради.

Стало відомо з останніх новин Запоріжжя, що під час засідання депутати ознайомилися з “Проектом винесення в натуру межі водоохоронної зони р. Дніпро в межах м. Запоріжжя”, а також проектами землеустрою щодо організації і встановлення меж територій рекреаційного призначення - парків та скверів (25 об’єктів). Ці питання планується винести на затвердження сесією Запорізької міської ради. Обидва проекти представляв начальник управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради Гліб Золотарьов.

Стосовно “Проекту винесення в натуру межі водоохоронної зони річки Дніпро в межах р. Запоріжжя”, то замовником документації є Запорізьке регіональне управління водних ресурсів, розробником - ДП “Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”. Графічною частиною проекту визначено межі водоохоронної зони річки Дніпро, в рамках якої виділено землі прибережної захисної смуги та смуг відведення з особливим режимом використання. Встановлені межі будуть використані в Генеральному плані міста.

За даними районних адміністрацій, на території міста Запоріжжя налічується 19 парків і 56 скверів.

На даний момент міською радою затверджено землевпорядну документацію з встановлення меж 11 парків і скверів міста. На даний час розроблено проекти землеустрою щодо встановлення меж 25 парків та скверів у 7 районах міста: Жовтневий - 7, Заводський - 3, Комунарський - 2, Ленінський - 3, Орджонікідзевський - 6, Хортицький - 2, Шевченківський район - 2.

Гліб Золотарьов:

- Проекти землеустрою були розроблені ДП “Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”.

Встановлення меж парків і скверів дозволить не допустити зменшення нормативних показників рівня озеленення, передбачених “Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України”, які затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105.

Депутати в цілому позитивно оцінили обидва проекти, але зазначили, що ці питання ще потрібно дещо доопрацювати. Для цього планується здійснити виїзди безпосередньо на зазначені об’єкти. Це були останні новини Запоріжжя.