На «Флюгерах Львова» звучатиме горловий спів «кай»

11 травня на ХІ етно-джазовому фестивалю «Флюгери Львова» відбудеться перзентація спільного проекту казахської співачки Назгулі Шукаєвої та колективу Андрія Арнаутова «Trangular Matrix».

Особливий горловий спів «кай», яким володіє Назгуль Шукаєва, інспірований тенгріанством – стародавньою монотеїстичною релігією тюркських народів, яка зародилась на Алтаї і приблизно в V ст. до нашої ери. Особливе місце у ритуалах тенгріанства відводилося горловому співу. Вважалося, що енергетика, вкладена в тембр голосу, здатна донести до слухачів глибоку філософію тенгріанства на духовному рівні.

Контрабасист Андрій Арнаутов є одним із найвідоміших українськиїх джазменів. Навчаючись Berklee College of Music, він грав зі світовими зірками джазу, як Roy Hargrove чи Victor Mendoza, а також виступав з кубинською групою «Buenavista Social Club» та викладав музику на Ямайці. Колектив «Trangular Matrix», до якого увійшли саксофоніст Михайло Балог та перкусист Любко Маріаш, було презентовано на минулорічному фестивалі «Jazz Bez».

Проект «Triangular Matrix & Nazgulya Shukaeva» обіцяє стати новим явищем в етно-джазовій музиці.

Окрім цього, у суботу 11 травня на «Флюгерах» дебютуватиме гурт «Джалапіта» , електро-акустичний інді-поп дует «Zapaska», словацький електронно-експериментальний гурт «Longital», та польський гурт «Dwooto», який змішує балканську музику з джазом та д'н'б.