На «Jazz Bez» приїде Marcus Strickland

Маркус Стрікленд

Один із найбільш прогресивний нью-йоркських саксофоністів Маркус Стрікленд (Marcus Strickland) візьме участь у ХІІ Міжнародному джазовому фестивалі Jazz Bez. Стрікленд погодився приїхати в Україну та Польщу, щоб замінити у складі «Vinita Formation» свого колегу Стейсі Ділларда, який через проблеми з документами не може покинути територію Сполучених Штатів.

Разом із «Vinita Formation» Маркус Стрікленд виступить у Луцьку (7 грудня), Перемишлі (8 грудня), Саноку (9 грудня), Черкасах (11 грудня), Харкові (12 грудня), Києві (13 грудня), Івано-Франківську (14 грудня), Львові (15 грудня), та Тернополі (16 грудня).

Маркус Стрікленд — один з найбільш яскравих представників сучасного покоління джазових музикантів Америки.

Грає на сопрано, альт- і тенор-саксофонах. Титулований джазовими критиками, як «нова зірка джазу» чи «кращий саксофоніст Нью-Йорку».

Брав участь у записах платівок, номінованих на Греммі («Fountain of Youth» із Roy Haynes та «Keystone» із Dave Douglas).

Як лідер проектів, записав 7 альбомів. Є директором лейблу.

Грав у проектах: The Carnegie Hall Big Band, The Mingus Band, Tom Harrell Big Band, Milt Jackson Big Band, The Lincoln Center Jazz Orchestra, Reggie Workman's African American Legacy Band.

«Vinita Formation» – це відображення того джазу, що зараз твориться у Нью-Йорку. Проект вдало поєднує кращі зразки сучасного мейнстрімового джазу, чіткий ритм та інтелектуальні експерименти.

Окрім Стрікленда у проекті грають: барабанщик Френк Паркер, контрабасист Скотт Кемп, гітарист Алекс Максимів.

Загалом, упродовж фестивалю джазуватиме більше 100 музикантів зі США, Канади, Ізраїлю, Німеччини, Швейцарії, Великобританії, Португалії, Росії, Литви, Польщі та України. Цього року у транскордонному джазовому марафоні візьме участь 16 міст України та Польщі. Родзинкою фестивалю «Jazz Bez» є поєднання максимальної кількості джазових стилів: swing, fusion, bebop, jazz rock, funk, cool, free jazz.

Квитки на «Jazz Bez» у Львові ще можна придбати у касах Львівської Філармонії (вул. Чайковського,7), клубі Picasso (вул. Зелена,88) та у галереї «Дзиґа» (вул. Вірменська,35).