Chernihiv Jazz Open 2012

Chernihiv Jazz Open 2012

27-29 вересня 2012 у Чернігові втретє відбудеться джазовий фестиваль Chernihiv Jazz Open. Хедлайнером фестивалю будуть зірки французької сцени — Paris Combo. Музика гурту — це мікс класичного джазу, французького шансону і американського свінгу, доправлений експресією фламенко, циганськими пристрастями та африканською ритмікою. Paris Combo, що постійно гастролює Європою, Сполученими Штатами і навіть країнами Сходу, нарешті виступить у Чернігові.

Фестиваль цього року має три сцени: обласний музично-драматичний театр ім. Шевченка, чернігівський  арт-паб «Vareniks» та безкоштовну «Зелену сцену», де триватимуть виступи молодих колективів просто неба. Традиційно у фестиваля характерне подвійне забарвлення: перший концертний день присвячений етно-джазу і world music, а другий матиме більш класичне джазове забарвлення.

Учасники Chernihiv Jazz Open 2012:

Jazz inЖир (Україна)

Джазовий колектив, який дебютував 7 жовтня 2011 року на пре-паті другого Chernihiv Jazz Open, до його складу увійшли молоді джазові виконавці: Борис Кузьменко, Нікіта Гирня, Володимир Балаба, Дмитро Теребун, Артем Рей. Стилі, в яких працюють молоді виконавці, досить різноманітні: від класичного джазу до найсучасніших його течій. Виступ Jazz inЖир на фестивалі стане своєрідним музично-художнім перформансом, який хлопці готують разом з відомим українським графіком Максимом Паленком.

Shopping Hour (Україна – Сербія)

Дебютний альбом колективу мав назву The worldest music. Так воно і є: Shopping Hour виконує балканські та українські народні пісні та авторські твори українською, сербською, русинською, румунською, російською, французькою та німецькою мовами.

Євген Дідик & Free National Band (Україна – Молдова)

Етно-джазовий проект, в якому головує один з найкращих трубачів України і Молдови Євген Дідик («Гайдамаки», «ДелаДап», «Здоб ши Здуб»). Разом з ним до складу Free National Band входять потужні постаті сучасного джазового простору: відомий український тромбоніст Олексій Сагітов, акордеоніст Марлен Мамутов, віртуозний перкусіоніст та барабанщик Орхан Агабейлі, а також піонер клубного та рейв-руху в Україні DJ Derbastler. Інтереси і уподобання учасників бенду сягають від академічної класики до експериментального авангарду.

DomRa (український етно-фьюжн проект)

Засновник цього фолк-джаз гурту, відомий віртуоз Віктор Соломін, – єдиний в Україні домрист, який виконує джазову музику. Інструмент, походження якого сягає XV століття, звучить разом з контрабасом Валентина Корнієнка, клавішами Олександра Малишева, ударними Аліка Фантаєва. Солірує у цьому рідкісному поєднанні старовинного музичного спадку і того, що народжується просто у нас на очах, юна вокалістка Анастасія Друзюк.

Ruslan Yegorov & friends (Україна)

Один з найперспективніших молодих джазових вокалістів України, викладач Київського музичного інституту ім. Глієра, Руслан Єгоров має унікальну м`яку манеру співу. Разом з музичними однодумцями – відомими майстрами імпровізу Дмитром Bobeen Александровим, Миколою Кистеньовим, Павлом Галицьким, він подарує романтичний музичний коктейль.

Як і завжди, Chernihiv Jazz Open пропонує своїм слухачам додаткові розваги, акції і події:

  • перед великими концертами – виступи jazz-DJ;

  • виставка творчих робіт «Джаз очима дітей»;

  • майданчики з сувенірами, пам`ятними виданнями, дисками, футболками та іншою атрибутикою фестивалю;

  • смачна фуд-зона для наснаги;

  • традиційна фото-стіна, біля якої кожен може зробити світлину на пам'ять;

  • а також – уперше за всю історію фестивалю – великий джаз-парад за участю музикантів, глядачів і гостей.

Докладніше про фестиваль – на сайті chejazz.info.