Пап-Джаз-Фест ‘2011

Пап Джаз Фест / Pap Jazz Fest

Pap Jazz Fest

ХІІІ Міжнародний (ХІV всеукраїнський) ромський фестиваль джазового мистецтва "Пап-Джаз-Фест" розпочнеться 6 серпня 2011 в Ужгороді (Студентська набережна, 8). Відбудеться фестиваль в Закарпатській обласній залі Палацу дітей та юнацтва «ПАДІЮН». Організатори: Товариство музичної культури циган Закарпаття «Лаутарі» та ЗО «ПАДІЮН» за підтримки Управління культури та нацменшин ОДА.  

Вперше фестиваль було проведено у 1997 року як всеукраїнський джазовий фестиваль, і вже наступного, 1998 року, фестиваль здобув статус міжнародного. «Пап-джаз-фест» -- єдиний ромський фестиваль в Україні; він був організований заслуженим працівником культури України, активним ромським громадським діячем Вілмошем Аладаровичем Папом (Віллі Пап-старший), пам’ять якого вшановували на минулорічному фестивалі. Продовжити традицію фестивалів узяв на себе син музиканта – Вільгельм Пап-молодший, піанист, клавішник, композитор, учасник сімейного ансамблю «Пап-джаз-квартет», який також був створений його батьком – Віллі Папом-старшим.

Унікальність "Пап-джаз-фесту" полягає в тому, що він єдиний з-поміж подібних йому в Україні, заснований ромами, а саме Товариством музичної культури циган Закарпаття "Лаутарі", і в кожному з 12-ти попередніх обов’язково брав участь ромський джазовий колектив. А загалом його гостями за ці роки стало близько 100 гуртів.

У різні роки на фестивалі грали такі відомі зарубіжні та вітчизняні музиканти, як Пітер Кардареллі, Монті Уотерс (США), Едвард Намисловський (Польща), Додо Шошока (Словаччина), гітаристи Ботош Тибі та Керекеш Олі (Угорщина), Євген Дергунов, В’ячеслав Полянський, Володимир Соляник (Україна).

Цьогорічний фестиваль «Пап-джаз-фест-2011» збере відомих музикантів з України, Угорщини, Словаччини, які, безперечно, як і кожного року нададуть змогу насолодитися якісною та «смачною» джазовою музикою. Традиційно фестиваль відкриватиме сімейний ансамбль «Пап-джаз-квартет».

Без сумніву, «Пап-джаз-фест» -- довгожитель серед джазових фестивалів країни, яких в Україні насправді небагато. Фестиваль – це справжня візитівка Ужгорода.

Незмінним генеральним спонсором фестивалю є Група компаній «Атолл Холдінг» (ЗАТ «Єврокар» та ТОВ «СТС»), а також ТЦ «Дастор» і Міжнародний фонд відродження.