«Cho-Jazz» 2011: як це було

Cho-Jazz 2011

Cho-Jazz 2011

Вже третій рік поспіль українські джазові музиканти брали участь у легендарних польських майстер-класах «Cho-Jazz». Така можливість для українців з’явилась завдяки Jazz Club Lviv, Мистецькому Об’єднанню «Дзиґа», Ходжєжському Будинку Культури та координаторам Ігорю Гнидину та Анастасії Литвинюк, котрі й розповідають про те, як відбувалися ці освітні події. 

«Cho-Jazz». Анастасія Литвинюк

«Cho-Jazz». Анастасія Литвинюк

«Цього року перед від’їздом до Польщі вперше така ж школа відбулась у Львові. Тому деякі учасники мали подвійну можливість повчитись. Спочатку у американських музикантів у Львові, а потім ще 10 днів у польських музикантів в Ходжєжі.

В Ходжєжі все було фантастично, якби ще не кордон, де наш автобус стояв 5 годин і погода, яка була зовсім не літньою… Було дуже холодно і падав дощ. Але, з іншої сторони, це спонукало учасників до більш насичених занять музикою, замість засмагання на пляжі біля чудового місцевого озера.

З першого дня всі були трішки розгублені: далася взнаки важка дорога; дехто вперше приїхав до нової країни. Але чудова організація і дружня атмосфера на «варштатах» (так по польськи звучить workshops) зробила своє і невдовзі абсолютно всі ходили із усміхненими обличчями і натхненні музикою.

Перший вечір розпочався з концерту Біг-бенду Катовіцької Музичної Академії під керівництвом Анджея Зубека (цей музикант дуже довгий час викладав біг-бенд і на варштатах в Ходжєжі, але, на жаль для нас і на щастя для нього, він пішов на заслужений відпочинок).

«Cho-Jazz». Ігор Гнидин (барабани) на джем-сешні

«Cho-Jazz». Ігор Гнидин (барабани) на джем-сешні

Після концерту розпочався джем-сешн. В ритм-секції були двоє музикантів зі Львова – Ігор Гнидин та Анастасія Литвинюк та Міхал Ярос з Варшави. І ще перед початком джему Ігор запрошував усіх виходити на сцену і грати разом з нами, завдяки чому відразу створилась вільна і невимушена атмосфера.

З наступного ранку розпочались заняття, які проходили кожного дня від 10 ранку до 18 вечора. Кожного вечора ж відбувались концерти викладачів та сешни. Не слід забувати і про джазові дискотеки (!), де всі учасники могли ще ближче познайомитись між собою.

«Cho-Jazz». Андрій Кохан (Львів)

«Cho-Jazz». Андрій Кохан (Львів)

В два останні дні відбулись Фінальний концерт та Гала-концерт. У цьому фінальному концерті, що тривав понад 6 годин, грали всі учасники з України, Польщі та Німеччини. Всі хотіли як найкраще показати все, чому навчились, тому дуже старались на сцені -- і це їм вдавалось.

Участь у Гала концерті брали вже вибрані учасники (серед яких були і українці), викладачі та біг-бенд варштатів.

Десять днів варштатів пролетіли дуже швидко, але за весь цей час люди з різних країн спілкувались на найсильнішій спільній мові світу – музиці. Вони об’єднались навколо мистецтва гри на своїх інструментах і породжували новий, можливо ще не зовсім сильний, але дуже щирий і правдивий міжнародний джаз.Музиканти з України повернулись, можна сказати, з іншою свідомістю, з іншим сприйняттям джазової музики. І ми сподіваємось, що ті музиканти, які кожного року проходять через Cho-Jazz, а тепер вже і через Львівську Школу, будуть творити обличчя українського джазу на світовій сцені. Ми щиро вболіваємо за них. Це нове українське джазове покоління, нова українська джазова культура і джазова традиція.»