Літня Джазова Школа з Reikartz

Jazz School

Вперше в Україні відбудеться Літня Джазова Школа, де молоді музиканти зможуть навчатися у майстрів джазу з Польщі та США.

Із 15 по 18 липня 2011 у Львові викладатимуть: учасник колективів Мішеля Петруччіані (Michel Pettruciani) та Мішеля Каміло (Michel Camilo), контрабасист із США Майкл Боуі (Michael Bowie), чиказький барабанщик Френк Паркер (Frank Parker), джазовий вокаліст 2010 р. у Польщі Януш Шром (Janusz Szrom), видатний польський піаніст та композитор Богдан Головня (Bogdan Holownia).

Окрім лекцій та майстер-класів, українські музиканти вперше матимуть змогу вільно поспілкуватись та пограти на сейшенах із музикантами світового рівня.

Досі навчання у форматі workshops для українських музикантів було доступним лише закордоном. Тепер «живе навчання» у майстрів стало можливим у джазовому місті країни — Львові.

Школу організовують JazzClub.Lviv, мистецьке об’єднання «Дзиґа», Ходжежська джазова школа Cho-Jazz (Польща), факультет культури та мистецтв ЛНУ ім. І.Франка за підтримки Посольства США в Україні.

«Літня Джазова Школа з Reikartz» стане початком майбутньої щорічної Школи Джазу у Львові. Під час навчання проводитимуться лекції з історії та теорії джазу, індивідуальні заняття з викладачами, а також будуть сформовані колективи із студентів-учасників. Діяльність Школи включатиме концерти та джем-сейшени за участю викладачів та учасників у JazzClub.Lviv. Презентаційний концерт викладачів відбудеться 17 липня у львівському клубі Picasso.

Окрім навчання, проект допоможе познайомити джазових музикантів між собою, збільшити аудиторію поціновувачів джазової культури та стане базою для майбутньої співпраці між музикантами різних країн.

Участь: у школі бере участь 50 джазових музикантів зі Львова, Києва, Одеси, Рівного, Луганська та Мукачевого. Це як музиканти-початківці, так і досвідчені джазмени.

Місце: факультет культури та мистецтв ЛНУ ім. І.Франка (вул. Валова, 20)

клуб Picasso (вул. Зелена, 88)

презентаційний концерт 17 липня о 20:00

клуб «Квартира 35» ( II поверх «Дзиґи», вул. Вірменська 35):

щоденні джем-сейшени із 20:00

заключний концерт 18 липня о 18:30

Довідка:

  • Майкл Боуі (США) є всесвітньо визнаним музикантом, що грає як на контрабасі, так і на бас-гітарі. Працював з багатьма відомими виконавцями, такими як: Сара Вон (Sarah Vaughn), Джо Уільямс (Joe Williams), Еббі Лінкольн (Abbey Lincoln), Manhattan Transfer, Kennedy Center Opera House Orchestra, Делла Різ (Della Reese),  Мішель Каміло (Michel Camilo), Ріккі Скагз (Ricky Skaggs). Мав концерти на всесвітньо відомих сценах та фестивалях: Carnegie Hall, the Newport Jazz Festival, Playboy Jazz Festival, Montreux та ін.

Його музику постійно можна почути на телебаченні та радіо США.

Крім музичної кар’єри, Майкл приймає активну участь в музичному розвитку дітей. Він є викладачем у Washington D.C.'s Public School. Читає лекції у  Shenandoah Conservatory, Michigan University, University of Missouri.

www.michaelbowie.net

  • Френк Паркер (США) — відомий джазовий барабанщик із Чикаґо. Визнаний барабанщик і перкусист  Френк Паркер співпрацює із такими зірками джазу як: Бенні Картер (Benny Carter),  Фредді Хаббард (Freddie Hubbard), Джон Феддіс (Jon Faddis), Ренді Брекер (Randy Brecker), Рой Харгроув (Roy Hargrove), Ніколас Пейтон (Nicholas Payton), Енді Бей (Andy Bey), Марк Мерфі (Mark Murphy), Джо Ловано (Joe Lovano), Боббі Уотсон (Bobby Watson), Джон Патітуччі (John Patitucci), Джон Хендрікс (Jon Hendricks), Боб Шеппард (Bob Sheppard), Мартін Шорт (Martin Short), Кріс Поттер (Chris Potter), Джон Мерфі (John Murphy) та інші.

Окрім того, Френк викладає курси ударних інструментів в університетах та коледжах США і є членом Міжнародної Асоціації викладачів традиційного джазу.  

www.myspace.com/frankparkermusicgroup

  • Януш Шром ­ (Польща) — польський джазовий вокаліст і композитор. Викладає джазовий вокал у Варшавському музичному коледжі ім. Ф.Шопена та має багаторічний досвід викладання на міжнародних літніх майстер-класах у містах Пулави і Ходжеж. Також відомий, як викладач найпопулярнішого у Польщі телешоу «Jak Oni Śpiewają».

В 2010р був відзначений як Вокаліст Року за рейтингом престижного джазового журналу Польщі Jazz Forum. Два альбоми пана Януша із проекту Straszni Panowie Trzej у 2009 році стали золотими.

www.szrom.pl

  • Богдан Головня (Польща) — польський джазовий піаніст та композитор. Лауреат Гран-прі премії Melomani 2002 року в категорії музикант року. Закінчив Berklee College of Music.

Співпрацював з такими польськими музикантами, як: Ян «Пташин» Вроблевскі (Jan «Ptaszyn» Wróblewski), Януш Муняк (Janusz Muniak), Адам Кавончик (Adam Kawończyk), Януш Козловски (Janusz Kozłowski), Марчин Яр (Marcin Jahr), Лора Шафран (Lorą Szafran), Ева Бем (Ewą Bem).

В США Богдан співпрацював із Дейвом Кларком (Dave Clark), Скіппом Хедденом (Skipp Hadden) та ін.

www.holownia.pl

Координатор Літньої Джазової Школи — Ігор Гнидин (dzygajazz@gmail.com)