Bill Evans Soulgrass: український тур

Bill Evans Soulgrass

Bill Evans Soulgrass

Сьогоднійшнім концертом у київському Будинку Художника розпочнеться серія виступів в рамках проекту American Music Series, що стартував в 2010 році. З 6 по 12 червня 2011 року в 5 українських містах - Києві, Ялті, Севастополі, Сімферополі та Одесі - відбудуться виступи американського джазового колективу Bill Evans Soulgrass.

Білл Еванс - американський саксофоніст, який встиг за свою 30-річну кар'єру проявити себе в різних стилях: від джазу до хіп-хопу, від ф'южн до блюграсс (традиційна американська музика, різновид музики кантрі).

На великій джазовій сцені Білл Еванс з'явився на початку 80-х років. За рекомендацією свого вчителя Дейва Лібмана молодий саксофоніст потрапляє в групу Майлза Девіса, у складі якої багато гастролює, а також бере участь у записі чотирьох альбомів легендарного джазового трубача. Пізніше, в 1984-му році, Еванс приєднується до знаменитого гітариста Джона Маклафліна, який саме в цей час відродив найвідомішу ф'южн-групу Mahavishnu Orchestra. У 90-х роках саксофоніст стає учасником супер-групи Petite Blonde (разом з басистом Віктором Бейлі, барабанщиком Деннісом Чемберсом і гітаристом Чаком Лоебом), а також з трубачем Ренді Брекером створює проект Soulbop.

В кінці 2004 року Білл Еванс створив, ймовірно, найбільш значний на сьогоднішній день в його музичній кар'єрі проект Soulgrass. Однойменний альбом був записаний за участі таких зірок, як виконавець на банджо Бела Флек, басисти Віктор Вутен і Марк Іген, барабанщик Вінні Колаюта, клавішник Дейв Кікоскі, гітарист Джон Скофілд. Диск отримав номінацію на премію «Греммі» (це була вже друга номінація на нагороду американської Академії звукозапису в кар'єрі саксофоніста). На початку 2008-го року проект Soulgrass випустив свій другий альбом «Other Side Of Something».

Оригінальна музика Білла Еванса - це органічне поєднання різних музичних мов. Те, що Білл Еванс робить разом зі своїми партнерами, лише приблизно можна назвати джазом. У його музиці присутні елементи не тільки джазової імпровізації, але й кантрі, блюзу, року та фанку. «Мене часто запитують, яку музику ми граємо. Я не знаю. Швидше за все, це музика в стилі feel good», - говорить про власний проект саксофоніст Білл Еванс.

У складі проекту Bill Evans Soulgrass в Україну приїдуть гітарист Мітч Стайн, один з найкращих сучасних джазових виконавців на банджо Раян Кевено, бас-гітарист Браян Кіллін і співаючий барабанщик Джош Діон. Музиканти представлять нову програму.

Офіційний сайт Білла Еванса: www.billevanssax.com

Розклад концертів туру:

6 червня, 19:00 – Київ

Центральний Будинок Художника, вул. Артема, 1-5 (Львівська площа)

8 червня, 20:00 - Ялта
Ялтинський театр ім. А.П. Чехова, вул. Єкатерининська, 13

9 червня, 19:00 - Севастополь
Матроський клуб, пл. Ушакова, 1

10 червня, 19:00 - Сімферополь
Кримський академічний український музичний театр, вул. Кірова, 17

12 червня, 19:00 - Одеса
Російський драматичний театр ім. Іванова, вул. Грецька, 48

Гастролі відбуваються за підтримки Посольства США в Україні. Організатором багатьох концертів цього проекту виступає продюсерський центр Jazz in Kiev.
Ведучий усіх концертів - Олексій Коган.

Замовити квитки на київський концерт можна за телефоном 095111 55 77 або на сайтах www.jazzinkiev.com і www.jazzkassa.kiev.ua

Нагадаємо, що організатори туру - Посольство США в Україні і продюсерський центр «Jazz in Kiev» - спільно проводили українські тури таких колективів, як Arlee Leonard & New York Jazz Trio (травень 2010) та Melvin Taylor Blues Band (вересень 2010). Географія гастрольних турів поступово розширюється: якщо у травні 2010 року концерти проходили тільки в Києві і містах Криму, то у вересні 2010-го до цього списку додався Львів, а в червні 2011-го - Одеса.