Флюгери Львова

Флюгери ЛьвоваВосьмий міжнародний етно-джазовий фестиваль "Флюгери Львова" відбудеться 1-4 травня. Цей фестиваль є однією із найбільш очікуваних, вишуканих та нестандартних подій міста, цього року проходитиме увосьме із 1 по 4 травня. Як і завжди, фестиваль розташується у внутрішньому дворику Львівської Ратуші і тільки останній день – концерт з нагоди десятиріччя "Dzyga Jazz Quartet" відбудеться у Львівській Філармонії. Вперше до фестивалю приєднається Трускавець. Цього року паралельно до дійства у Львові "Флюгери" проходитимуть у трускавецькому лікувально-реабілітаційному курортному комплексі "Ріксос-Прикарпаття". Кожен день "Флюгерів" матиме свою особливу тему, наповнення та внутрішню логіку.

Субота, 1 травня, буде "Днем "спец"проектів":

Розпочне "Флюгери" концерт легенди 90-их незрячого барда Віктора Царана, який презентуватиме свій новий альбом "Vanilla Fields" за участі найбільш ліричного етно-гурту України "Очеретяний Кіт". Уродженець Львова, Віктор Царан – поет, музикант, провідний спеціаліст компанії "YAHOO" з адаптації Інтернету для людей з обмеженими можливостями. Будучи сліпим з дитинства, Віктор став одним з найуспішніших фахівців у цій специфічній сфері. Віктор об'їхав понад 80 країн світу з лекціями-презентаціями для людей з обмеженими можливостями, неодмінно демонструючи успішність, оптимізм та багатогранність своїх талантів. На сьогоднішній день Віктор живе та працює у Каліфорнії. Цього року на студії "Z Records" у Сан-Франциско Віктор записав свій альбом.

Також цього дня виступатимуть: міжнародний джазовий проект "The Pol.E.Trio", польські "Port Przemysl", що співатимуть "морські шанти" - пісні моряків і докерів та непередбачуваний дует басиста і вокаліста у квартеті "Zbigniew Wrombel – Janusz Szrom Projekt" (пани Wrombel і Szrom є викладачами відомих варштатів у Ходжежі та представниками ходжешської школи у Львові).

На завершення програми, літератор та провокатор Юрій Іздрик представить проект "Амстердам" за участі музичного українсько-голандського "Alex Trio: Maksymiv-Voytyuk-Abramov" та психотропно-поетичного "DrumТИатр: Izdryk-Semenchuk-if.ro".

Неділя, 2 травня, "Прокидання з Мертвим Півнем" та етномузика під куруванням щойно створеного "Етноклубу Набутків".

Недільного ранку о 10 год. відбудеться ювілейне – П’ЯТЕ "Прокидання з Мертвим Півнем" на "Флюгерах Львова". "Півні" прокидатимуться як і завжди – гучно, бадьоро та масово. Вхід на "прокидання" коштуватиме 50 грн.

А ввечері для шанувальників етнічної музики "шкваритиме аркана та голубки" гуцульська капела "Бай", фольк-бенд "Бурдон", пісні "народів пустелі" представлятимуть бедуїни із Єгипту "Mazaher - Zar", медитативну музику глибин творитиме "Tatosh Banda", а польські зірки world music " a i Vorba" перетворять дворик на "данец-пол" гучного балканського весілля.

Понеділок, 3 травня, "JazzClub.Lviv" представлятиме цікавинки молодого джазу:

Розпочинатимуть дебютанти минулих "флюгерів" львівські "Free Breath", нові джазові сподівання висловлюватимуть "New Trio" з Польщі, арабського джазу даватимуть діячі Каїрського джаз-клубу "Arabesky", завершуватиме гурт, без якого "Флюгери" неможливо уявити, – "ShockolaD".

Вівторок, 4 травня, концерт з нагоди 10-річчя "Dzyga Jazz Quartet" (Львівська Філармонія):

Завершальним проектом "Флюгерів Львова" стане концерт з нагоди 10-річчя патріархів львівського джазу "Dzyga Jazz Quartet" (Володимир Кіт, Аркадій Орєхов, Валентин Учанін, Андрій Надольський) у вівторок 4 травня у Львівській Філармонії. Патріархи львівської сцени, котрі розпочинали своє життя в джазі у далеких 60-их минулого століття, яким на трьох вкупі вже понад 200 років (Володимир Кіт, Аркадій Орєхов, Валентин Учанін) у 2000 році об'єднались разом з талановитим барабанщиком Андрієм Надольським (незамінний ударник культової групи "Звуки МУ" та інших проектів Мамонова) і протягом 10-ти років представляють Львів на концертах в Польщі, Франції, Німеччині, Великобританії та Україні. Концерт відбудеться у двох частинах за участи Валерія Половини, Марка Токара та інших членів JazzClub.Lviv. Виконуватимуться як і старі легендарні авторські композиції, так і нова, невідома львівським слухачам, програма.

Організатори: мистецьке об’єднання "Дзиґа", ГО "Вірменська 35", Польський Інститут в Києві, Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Фундація "Transkultura", Каїрський джаз-клуб, Львівська міська рада, Львівська обласна Державна адміністрація.

Фестиваль підтримали: торгова марка "Гетьман", торгова марка "Львівське Пиво", мережа готелів "Reikartz", хостел "Lemberg", лікувально-реабілітаційний курортний комплекс "Rixos-Прикарпаття".

Постійні інформаційні спонсори: журнал "Український тиждень", Радіо "Львівська хвиля", Хвиля української музики "Eko FM", головний Інтернет-партнер ZAXID.NET, ТРК "Міст", Всеукраїнський джазовий портал "UAJAZZ.COM", онлайн-радіо "Sound of Sakiya", газета "Львівська пошта", Prokultura.com.ua, Вголос про туризм, Продюсерський центр "Jazz in Kiev", Львівська обласна Державна телерадіокомпанія, журнал "Lviv Today", газета "Інформатор", газета "Новий Погляд", АРТ-Вертеп, "Сумно", НТА, "My Relax", "Львівська газета", Vizitlviv.net, "Імідж-ТV".