Jazz Bez 2009

Фестиваль відбудеться 4-13 грудня та презентуватиме понад 100 музикантів із 10 країн. Кожного року у Львові на початку грудня падає перший сніг і кожного року найбільший українсько-польський джазовий фестиваль "Jazz Bez" розширює свої межі у часі та просторі. Дев’ятий міжнародний фестиваль "Jazz Bez" триватиме десять днів із 4 по 13 грудня. Цьогорічний фестиваль представить різноманітні барви джазу, експериментальної та імпровізаційної музики знаних та визнаних колективів і нових проектів іменитих музикантів.

Десять днів транскордонний джазовий марафон поєднуватиме українські і польські міста Львів, Перемишль, Люблін, Санок, Тернопіль, Севастополь, Луцьк та Київ.

На фестивалі виступлять понад 20 джазових проектів, у яких грає близько 100 музикантів із 10 країн світу (США, Японія, Німеччина, Данія, Великобританія, Нідерланди, Франція, Росія, Білорусія, Польща та Україна).

Дев’ятий "Jazz Bez" даруватиме:

· унікальний спів «української Бьорк» Мар’яни Садовської у німецькому проекті «Borderland Mariana Sadovska & band»
· гру улюбленців львівської публіки проекту «Shockolad + PL» у супроводі оркестру «Leopolis» із новою програмою
· hard-bop проект «New Bone», лідером якого є відомий джазмен Томас Кудик
· титулованих «перекладачів Шопена на джаз» «Jagodzinski Trio»
· міжнародний проект «Avtokar», що поєднав знакові імена фрі-джазу з України, Великобританії та Польщі: Марк Токар, Марк Сандерс, Вацлав Зімпель, Міколай Тшаска
· зірковий проект майстрів імпровізаційної музики «Doneda – Yaremchuk - Blondi - Nakatani»: французький саксофоніст-віртуоз із понад 30-річним стажем Мішель Донеда, авторитет української імпровізаційної музики Юрій Яремчук, французький джазовий піаніст Фредерік Блонді та іменитий японський перкусіоніст Тацуя Накатані
· музику патріархів львівського джазу «Dzyga Jazz Quartet»
· експресивні експерименти з акордеоном та барабанами «GURZUF» із Білорусії
· «один із найбільш самобутніх проектів сучасної Росії» за твердженням Джаз.Ру - «Happy 55»
· французький гурт «Thuillier trio», який під проводом майстра гри на тубі Франсуа Тюльє демонструє нові можливості духових в джазі
· експериментальний електронний джаз проекту «Auguscik-Kinior-Makaruk Trio», у якому поєднується мінімалістичні імпровізації творців музики до фільмів та театральних постановок Даріуса Макарука та Влодека Кінорскі зі співом знаменитої американської джазової вокалістки Ґражини Авґущік
· українсько-голандський cool-jazz проект «BEZ SPOGADIV»
· переможці етно-джазового фестивалю «Флюгери Львова» як найбільш перспективний молодий проект 2009 року гурт «Ad libitum»
· гурт «EMPE-3» найвідомішого саксофоніста, мультиінструменталіста та композитора польської джазової сцени Матеуша Поспєшальскі із давньої музичної династії
· проект «Z-Band» одного із найпотужніших українських джазових музикантів, засновника музичного проекту «Jazz-Коло» Ігоря Закуса
· міжнародний квартет сучасного джазу «OFF-QUAR-TET», що поєднав музикантів Данії та Польщі
· нергетичний польський джаз «Contemporary noise sextet», в якому присутні елементи музики до фільмів та імпровізація

Програма фестивалю "Jazz Bez" поєднуватиме формати концертів у великих залах та клубних виступів.

Львів, як і завжди, залишатиметься центром фестивалю не тільки організаційно, але й ідеологічно. У Львові всі 10 днів будуть заповнені концертами на яких виступатимуть провідні учасники фестивалю.

Довідка: "Jazz Bez" – один із найвідоміших та найбільш тривалих джазових фестивалів нашої країни, котрому не тільки до змоги успішно прожити 9 років, але й вдається кожного разу збільшувати аудиторію, запрошувати титулованих виконавців з цілого світу, приєднувати до джазового руху нові міста і розширювати програму на десять днів.

Почавшись у 2000 році із виступів кількох джазових колективів у Львові та Перемишлі, тепер "Jazz Bez" поширився на культурні центри України та Польщі і щороку дивує грою кращих джазових музикантів західної цивілізації. Але основне, що "Jazz Bez", котрий набирає престижності у європейських джазових рейтингах, щороку доводить, що джаз в Україні може розвиватись.

Вже дев’ять років музика нівелює кордони та умовності, джаз завойовує серця нових адептів, а піднесений настрій залишається ще довго після концертів. Цьогорічний "Jazz Bez" не буде винятком.

Організатори: МО «Дзиґа», ГО «Вірменська, 35»

Співорганізатори: Польський Інститут у Києві, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Французький культурний центр, Представництво Європейської комісії в Україні, «Луцький джаз-клуб», «Севастопольський джаз-клуб», Цент культури міста Перемишль, Центр культури міста Люблін, Фундація «Transkultura», клуб « U pani К.», Арт-клуб «Шинок»

Вся інформація про "Jazz Bez": www.dzyga.com