Jazz Kolo: українські джазові стандарти

Cactus Fresh. Фото Дмитрия Туйона

Cactus Fresh. Фото Дмитрия Туйона

Дмитро "Бобін" Олександров – тенор саксофон, Наталя Лебедєва – рояль, Юрій Койніченко – тромбон, Денніс Аду – труба, флюгельгорн, Констянтин Іоненко – бас-гитара, Олег Марков – барабани

Проект Джаз-Коло цікавий, в першу чергу, своєю націоналістичністю. Річ навіть не в тому, що концерти представляють й представлятимуть лише українські музиканти, а в тому, що ці українські музиканти грають авторські твори. Подібне позіціонування вигідно вирізняє Джаз-Коло з-поміж інших джазових проектів. Приємно, що про регулярні "проекти" сьогодні можна говорити в множині.

А отже, 24 квітня в Українському Домі відбувся 3-й концерт Джаз-Кола. Свою програму представляв "Кактус Фреш". Цей колектив вже охрестили "українською джазовою збірною", й не дарма. Це чи не єдині в Україні музиканти, від яких можна почути професійний чистий джаз. Які працюють у цьому напрямку й культивують, популяризують та урізноманітнюють мейнстримівську палітру нашої країни.

Окрім цього, Кактус Фреш є прикладом правильного джазового колективу. У ньому є визнані лідери й є молоді музиканти. Й одні й інші у співпраці навчаються: перші – досвіду, другі – "оновленню".

Авторські твори створити до концерту встигли всі учасники секстету, а ось підготувати – ні. Так що у боргу перед Джаз-Колом залишився тільки барабанщик Олег Марков. Найбільшою же несподіванкою стали композиції Юрія Койніченка. "Awful Secret", "Mixed Filling". Самобутні, оригінальні, складні, але напрочуд ліричні. Наталя Лебедєва презентувала два твори "Wrong Shape" та "Chance". Почувши їх, вже можна робити висновки: певний стиль, певне звучання, і притаманні музиці Лебедєвій риси.

Що ж до одного з лідерів секстету Дмитра "Бобіна" Олександрова, то на концерті ми почули давно відомі його хіти "Mr.BlueTooth" та "Regent Street"...
Найцікавішою характеристикою концерту буде наступний факт: вихід із зали В'ячеслава Криштофовича-молодшого після п'ятого твору. Чому я акцентую на цьому увагу? Бо, як правило, редактор журналу "Нота" навіть на найвдалішому концерті виходить після третьої. Цей же концерт, за його словами – найцікавіший за увесь минулий рік.

І про майбутнє. Приємно, що на найближчій місяць у Кактус-Фреш заплановано 2 великих джазових концерти. Концерт присвята Олександру Нестєрову в Києві, та у рамках фестиваля "My Jazz" у Дніпропетровську. Для нашої інфраструктури на сьогодні – це велика цифра й стабільна концертна діяльність.  А наступне Джаз-Коло нас чекає у травні. Воно знову об'єднає й подарує чергові українські джазові стандарти.

Фото Дмитра Туйона